Říjen 2007

Nový výrobek - Člověče nezlob se

16. října 2007 v 13:10 | Miloslava Novotná |  Plstěné výrobky
Prototyp Člověče, nezlob se
Tento prototyp byl vyvinut v podstatě na základě poptávky a z podnětu Denního centra v
Uh. Hradišti, kam dochází mentálně postižení lidé. Tito lidé mají problémy s jemnou motorikou a proto je "Člověče" velikostně přizpůsobeno jejich možnostem. Vlna se jako materiál nabízí sama: dají se z ní vyrobit věci stabilní a lehké i dostatečně veliké. Na druhou stranu také svým způsobem tlumí nezvladatelnou agresi a impulzívní jednání, kterému tito lidé občas propadají. Figurky se nerozbijí, při případné atace nedeformují a nikoho nezraní. Herní plány jsou dva: jeden "klasický", při kterém se háže kostkou s různým počtem teček
(1 - 6); druhý je pro ty, co neumí počítat. Jsou na něm obrázky a taktéž na kostce. Který obrázek padne na kostce, tam figurka postoupí.
Výhledově chystáme ještě "Člověče" pro lidi postižené barvoslepostí, kdy místo klasických figurek budou figurky tvarově odlišné.
Dále je to program pro různé výtvarné kroužky, tam velmi jednoduchou technikou lze docílit zajímavých a efektních výsledků - ať už je to plstění do formiček nebo obrázky. To vše samozřejmě s instruktáží a praktickou ukázkou.
Kontakt : Miloslava Novotná, e mail :ovcidilna@seznam.cz